برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : سه شنبه ۰۰/۹/۹

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان

» فرش ماشینی طرح قدیمی

فرش طرح قدیمی

امروزه بازگشت به استفاده از وسایل قدیمی یا وسایل با طرح قدیمی رواج پیدا کرده است به طوری که افراد برای خرید هر وسیله به سراغ دسته وسایل قدیمی می روند . یکی از دسته محصولات که افراد برای خرید آن به دنبال طرح قدیمی آن هستند را می توان فرش ماشینی معرفی نمود . فرش طرح قدیمی که همان در اصطلاح فرش های کهنه نما می باشد از دسته محصولاتی است که امروزه در بازار از تقاضای خوبی برخوردار است . فرش های طرح قدیمی که به سبب شباهت به فرش های عتیقه و فرش دستبافت قدیمی می باشند می توانند مزین کننده منازل افراد با سلیقه خاص باشد .

فرش طرح قدیمی
به سبب ارزشمند بودن فرش های دستبافت کهنه که از قیمت بالایی برخوردار است و امکان خرید آن برای همه مهیا نیست تولید کنندگان فرش ماشینی با در نظر گرفتن این نیاز افراد دست به تولید فرش طرح قدیمی که به نام فرش پتینه که در لغت نامه انگلیسی وینتیج می گویند زدند تا خریدارانی که به دنبال خرید فرش کهنه نما یا فرش وینتیج می باشند بتوانند از این دسته فرش ها خریداری نمایند . عملیات بافت این نوع فرش های طرح قدیمی به صورت خاصی انجام می شود که فرش را به حالت کهنه مبدل می سازد که ما در ادامه مطلب به شرح آن می پردازیم . فرش طرح قدیمی متناسب برای دکوراسیون های سنتی و مدرن با توجه به نوع چینش و رنگ دکوراسیون مورد استفاده قرار می گیرد .

عملیات کهنه نما کردن فرش طرح قدیمی
فرش طرح قدیمی طی عملیات دواشور که در آن از یک ماده شیمیایی خاص که در اصطلاح به آن پوره سفید گری می گویند استفاده می شود تا فرش به صورت صیقلی در آمده و حالت کهنه به خود بگیرد . این روش که به روش کلرینه کردن نیز معروف است از مهم ترین روش تولید فرش طرح قدیمی می باشد که تولید کنندگان در تولید این دسته از محصولات از آن استفاده می نمایند . با استفاده از این روش برخی از قسمت های فرش حالت ساییدگی بیشتر به خود گرفته که در اصل همان نشان از پاخور شدن آن می باشد و در برخی قسمت ها این گونه نخواهد بود و همین مطلب در جلوه این فرش همسان با فرش های عتیقه و قدیمی بسیار تاثیر دارد . این فرش که علاوه بر مورد استقبال قرار گرفتن در میان ایرانیان به سبب اصالت و شباهت آن به فرش دستبافت در میان اروپاییان نیز مورد توجه قرار گرفته به عنوان فرش وینتیج شناخته می شود . این نوع فرش متناسب با سلیقه و نیاز خریداران در طرح های متنوع و ابعاد مورد نظر خریدار تولید و به بازار فروش عرضه می شود . این دسته از فرش که در هر نوع چینش دکوراسیون می تواند استفاده شود امروزه بیشترین تقاضای بازار را به خود اختصاص داده است . به همین سبب می توان ادعا داشت فرش طرح قدیمی یا همان کهنه نما از دسته فرش های سنتی و فرش فانتزی می باشد . از لحاظ کیفیت می توان این نوع محصول را در بالاترین رده کیفیت قرار داد زیرا علاوه بر بحث تولید آن باید آن قدر از کیفیت و مقاومت بالایی برخوردار باشد تا بتوان طی عملیات کلرینه کردن که سبب کهنه نما شده فرش طرح قدیمی می شود این کیفیت و استقامت حفظ شود . به همین منظور می توان این دسته از محصول را در رده بندی فرش های درجه یک قرار داد . استفاده از این فرش برای دکوراسیون سنتی و قدیمی با حفظ اصالت ایرانی می تواند زینت بخش این نوع دکوراسیون در منازل باشد . از مزیت های این فرش می توان به این مورد اشاره داشت که به سبب کهنه نما بودن می توان عیوب آن را کمتر نمایان ساخت و در نظر هر بیننده می توان این فرش را به صورت با ارزش و فرش عتیقه یا قدیمی معرفی نمود . از دیگر مزیت یا همان ویژگی این نوع محصول می توان وزن سبک و حمل آسان آن معرفی نمود که استفاده از این فرش را خاص تر می نماید . استقبال از این دسته فرش ها را می توان به علت این موضوع دانست که فرش های دستبافت از قیمت بالایی برخوردارند و هر چه پاخور آن ها بیشتر شود به سبب کهنه تر شدن و قدیمی تر شدن فرش با ارزش تر می شود از همین رو تولید کنندگان فرش ماشینی برای ارضای نیاز خریداران به فرش قدیمی دست به تولید فرش طرح قدیمی یا فرش کهنه نما زدند تا هر خریدار با هر توان مالی بتواند از فرش طرح قدیمی مشابه فرش های دستبافت عتیقه و با ارزش خریداری نماید . خریداران می توانند با توجه به سلیقه و نظر خود و طرح های متنوع و رنگ بندی که در تولید این محصولات استفاده می شود با رعایت قانون حفظ هارمونی رنگ در چینش دکوراسیون بهترین انتخاب را برای خود رقم بزنند .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  سوالاتی که قبل از خرید فرش ماشینی باید بدانید
•  راه های شناخت بهترین فرش آکریلیک
•  فرش ماشینی خوب از کجا بخرم ؟
•  حمل و نقل در فرش کاشان
•  شرایط استفاده امکانات فروشگاه فرش کاشان
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه