برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : سه شنبه ۰۰/۹/۹

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان

» مرجع فرش ماشینی ایران

مرجع فرش ماشینی

کلمه مرجع در لغت به معنای سرچشمه و یا سرآغاز است . کاشان را مرجع فرش ایران می نامند به راستی چرا ؟
شهرستان کاشان در زمان های قدیم در تولید پارچه های گرانبها از جمله مخمل و اطلس شهرت بسیاری داشته است و افراد بسیاری مثل مارکوپولو ، آنتوان سرلی و شوالیه شاردن از فرش ، قالیچه ها و پارچه های گرانبهای تولید شده در این شهر ، ستایش می کردند . در دوران صفوی ، قالی های نفیس تولید شدند که این قالی ها در موزه های بزرگ نگهداری می شود . اولین قالی های نقره باف و زرباف که به قالی شاه عباسی معروف بوده است ، در کاشان تولید شده است . در دوره ای از تاریخ ، به دلیل تهاجم مغولان و افغان ها ، فرش بافی در این شهر از رونق افتاد .
قالیبافی در کاشان را می توان به سه دسته قالی کاشان ، نطنز و قالی جوشقان نام برد .
در سال 1365 تولیدات صنعتی فرش ماشینی در کاشان آغاز شد و بر این تولیدات روز به روز افزوده شد تا جایی که امروزه بیش از 600 واحد تولیدی در این محدوده جغرافیایی دایر می باشد .
اولین قالی های دستباف و ظریف با طرح ها و نگاره های زیبا در کاشان بافته شده است و به دنبال آن ، زیباترین فرش های ماشینی در این شهر تولید شده است . بدیهی است که مرجع فرش ماشینی ایران را کاشان می نامند و عنوان پایتخت فرش را بر این شهر می نهند .
ویژگی های فرش های ماشینی کاشان
با وجود قالی های دستباف بسیار زیبا ، امروزه بیشتر هموطنان ، به سراغ فرش های ماشینی دستبافتگونه می روند . از مشخصه های اصلی فرش های کاشان ، ریز بافتی و ظرافت آن است به همین دلیل است که اغلب محصولات تولید شده در این شهر عنوان دستبافتگونه به خود گرفته است . نقشه ها و طرح ها و نگاره های آن الهام گرفته از قالی های دستباف کاشان است که چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند .
وجود زمینه لاکی با حاشیه سرمه ای از مشخصات فرش های کاشان در چند سال اخیر بود تا اینکه به مرور زمان و با پیشرفت دستگاه های صنعتی تولید فرش ، تعداد رنگ های موجود در بافت بالا رفت و محصولاتی زیبا با رنگ زمینه متنوع تولید شد . از نقشه ها و طرح های معروف که در فرش های ماشینی به کار می رود عبارت است از ترنج ، محراب ، گلدانی ، شکارگاه ، سجاده ای کاشان ، بته جقه ای کاشان و طرح افشان
زیبایی فرش های کاشان توصیف ناپذیر است . این زیبایی وقتی جلوه بیشتری می یابد که با کیفیت بالا تولید شود . فرش های ماشینی کاشان با الیاف شبیه پشم طبیعی از قبیل الیاف آکریلیک هیت ست شده بافته می شوند که علاوه بر عمر بالا و استقامت بسیاری بالایی که دارد ، درخشانی و زیبایی فرش را بیشتر می کند .
خرید از مرجع فرش ماشینی
در گذشته خرید هموطنان که دور از کاشان زندگی می کردند از کارخانجات این شهر ، امری محال بود و کسانی که خواستار خرید محصولات زیبای این شهر بودند ناگزیر باید در کارخانه ها حضور می یافتند و خرید خود را انجام می دادند . با گسترش تکنولوژی و فراگیر شدن دنیای اینترنت و وب ، خرید آنلاین فرش کاشان افزایش یافت و بیشتر کارخانجات به دلیل اینکه تولیداتشان در شهری است که مرجع فرش نامیده می شد باید فروش اینترنتی و آنلاین را دایر می کردند تا بتوانند فرش های زیبا و نفیس کاشان را در دنیای اینترنت در معرض نمایش بگذارند .
کارخانه فرش کاشان ، یکی از برترین کارخانه ها و تولید کنندگان این شهرستان است که بهترین فرش های ماشینی را در کاشان تولید می کند . این کارخانه ، کیفیت محصولات خود را با به کارگیری الیاف صددرصد آکریلیک هیت ست شده در نخ خاب و پنبه در بافت نخ تارو پود بالا برده است و با استخدام بهترین طراحان خبره و زبر دست ، زیباترین فرش های کاشان را در مرجع فرش ایران ، تولید کرده است . خرید اینترنتی فرش کاشان به همراه خرید حضوری برای تمامی همطونان عزیز فراهم است
در شهرستان کاشان کارخانه های بسیاری وجود دارد . ولی تولید کنندگانی در امر فروش موفق هستند که علاوه بر اهیمت دادن به کیفیت و زیبایی ، به قیمت محصولات نیز توجه کنند . کارخانه فرش کاشان ، توانسته است با فروش مستقیم و بدون واسطه ، فرش های کاشان را به قیمت درب کارخانه به فروش برساند و فروش بی واسطه و مستقیم را انجام دهد .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  مشخصات فنی و تکمیلی فرش ماشینی قبل از خرید
•  فروشگاه های خرید انواع فرش ماشینی
•  شیرینگ فرش
•  معیارهای قشنگ ترین فرش ماشینی
•  روش های از بین بردن لکه های فرش بدون نیاز به قالیشویی
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه